Dead Space
4 marzec 2014
Phoenix z technologią Bluetooth
1 wrzesień 2014

Mad Catz prezentuje nowy model myszy R.A.T.T.E.

Mad Catz, światowy lider w innowacyjności i produkcji peryferii oraz elektroniki dla przemysłu rozrywkowego, poinformował o wprowadzeniu na polski rynek nowej myszy z serii R.A.T.T.E. Tournament Edition. Niezwykle funkcjonalna i wytrzymała może pracować pod presją w warunkach turniejowych oferując przy tym niesamowitą precyzję działania.

Mad Catz R.A.T. Tournament Edition to najnowszy produkt z serii RAT. Niezwykle lekka, precyzyjna mysz laserowa posiada szereg ustawień umożliwiających dostosowanie jej do potrzeb każdego gracza. Wyposażona w przycisk ?Precision Aim? pozwala na spowolnienie ruchów myszy, ułatwiając w ten sposób dokładne namierzenie celu np. w przypadku używania karabinu snajperskiego.

Bezwzględna precyzja

Zaopatrzona w innowacyjny sensor PTE 8200 DPI funkcjonujący w oparciu o efekt Dopplera, automatycznie wykrywa typ powierzchni po której się porusza i dostosowuje parametry sensora dla optymalnej pracy. Bez względu na rodzaj powierzchni R.A.T.T.E. oferuje pełną kontrolę w każdej sytuacji osiągając maksymalną prędkość do 6 m/s oraz przyspieszenie 50 G.

Kontrola Lift-off distance

Parametr Lift-off(LOD) jest to odległość mierzona pomiędzy myszką a podkładką. W modelu R.A.T.T.E. użytkownik ma możliwość regulowania tej wartości w zakresie od 0,2 do 1 mm. Funkcja ta jest szczególnie przydatna podczas gry przy niskim DPI. Kalibracja parametru LOD pozwala idealnie dopasować reakcję sensora w odniesieniu do zmiany wysokości myszy względem podkładki.

Możliwości programowania

Oprogramowanie pozwala w łatwy sposób – metodą przeciągnij i upuść, przypisać funkcje danym przyciskom wg własnych preferencji. W każdym profilu myszki można zaprogramować do 27 komend i akcji egzekwowanych przez 9 przycisków w 3 trybach. Od teraz przełączając się pomiędzy grami FPS/RPG lub też zmieniając klasę postaci nie trzeba konfigurować myszki od nowa. Wystarczy aktywacja odpowiedniego profilu z już zapisanymi wcześniej ustawieniami gracza.

Lekka, wytrzymała i ergonomiczna

Mysz R.A.T.T.E. została zbudowana z niezwykle lekkich i wytrzymałych materiałów. Może pracować pod ogromną presją przez minimum 5 lat, 6 dni w tygodniu po 6 godzin dziennie w warunkach turniejowych. Lewy i prawy przycisk myszy bazuje na mikrostykach marki Omron, co daje gwarancję żywotności na co najmniej 5 milionów kliknięć. Dzięki regulowanej długości obudowy łatwo dostosujesz mysz do wielkości dłoni i techniki uchwytu. Niska waga bo tylko 90 g (nie wliczając kabla), czyni ją jedną z najlżejszych myszy dostępnych na rynku.

Cenę detaliczną myszy, ustalono na 339 zł.

Cechy urządzenia:
 • Możliwość zapisania 4 poziomów DPI
 • Zakres DPI: 100-8200 (inkrementacja 25)
 • Przyspieszenie: 50 G
 • Częstotliwość próbkowania: dynamiczna do 1000 Hz
 • Prędkość maksymalna: 6m/sec (240 ips)
 • LOD (Lift-off distance): konfigurowalny w zakresie 0,2-1 mm
 • Programowalne przyciski: 9
 • Profile: 3
 • Ślizgacze: PTFE (teflon)
 • Pozłacane styki USB
 • Podświetlenie LED wskaźnika profili: czerwony, niebieski oraz fioletowy
 • Waga: 90 g (bez kabla)

Zdjęcia


O Mad Catz

Światowy lider w innowacyjności i produkcji peryferii dla przemysłu rozrywkowego. Firma dostarcza na rynek akcesoria do gier video i oprogramowanie między innymi takich marek jak: Saitek, Tritton, GameShark czy Joytech. Swoje oddziały posiada w USA, Kanadzie, Europie i Azji.

Niebanalne wzornictwo oraz niesamowita wytrzymałość przy relatywnie niskich cenach spowodowały, że produkty Mad Catz zdobyły uznanie niemal na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *