Dead Space
4 marca 2014
Phoenix z technologią Bluetooth
1 września 2014

Mad Catz prezentuje nowy model myszy R.A.T.T.E.

Mad Catz, światowy lider w innowacyjności i produkcji peryferii oraz elektroniki dla przemysłu rozrywkowego, poinformował o wprowadzeniu na polski rynek nowej myszy z serii R.A.T.T.E. Tournament Edition. Niezwykle funkcjonalna i wytrzymała może pracować pod presją w warunkach turniejowych oferując przy tym niesamowitą precyzję działania.

Mad Catz R.A.T. Tournament Edition to najnowszy produkt z serii RAT. Niezwykle lekka, precyzyjna mysz laserowa posiada szereg ustawień umożliwiających dostosowanie jej do potrzeb każdego gracza. Wyposażona w przycisk ?Precision Aim? pozwala na spowolnienie ruchów myszy, ułatwiając w ten sposób dokładne namierzenie celu np. w przypadku używania karabinu snajperskiego.

Bezwzględna precyzja

Zaopatrzona w innowacyjny sensor PTE 8200 DPI funkcjonujący w oparciu o efekt Dopplera, automatycznie wykrywa typ powierzchni po której się porusza i dostosowuje parametry sensora dla optymalnej pracy. Bez względu na rodzaj powierzchni R.A.T.T.E. oferuje pełną kontrolę w każdej sytuacji osiągając maksymalną prędkość do 6 m/s oraz przyspieszenie 50 G.

Kontrola Lift-off distance

Parametr Lift-off(LOD) jest to odległość mierzona pomiędzy myszką a podkładką. W modelu R.A.T.T.E. użytkownik ma możliwość regulowania tej wartości w zakresie od 0,2 do 1 mm. Funkcja ta jest szczególnie przydatna podczas gry przy niskim DPI. Kalibracja parametru LOD pozwala idealnie dopasować reakcję sensora w odniesieniu do zmiany wysokości myszy względem podkładki.

Możliwości programowania

Oprogramowanie pozwala w łatwy sposób – metodą przeciągnij i upuść, przypisać funkcje danym przyciskom wg własnych preferencji. W każdym profilu myszki można zaprogramować do 27 komend i akcji egzekwowanych przez 9 przycisków w 3 trybach. Od teraz przełączając się pomiędzy grami FPS/RPG lub też zmieniając klasę postaci nie trzeba konfigurować myszki od nowa. Wystarczy aktywacja odpowiedniego profilu z już zapisanymi wcześniej ustawieniami gracza.

Lekka, wytrzymała i ergonomiczna

Mysz R.A.T.T.E. została zbudowana z niezwykle lekkich i wytrzymałych materiałów. Może pracować pod ogromną presją przez minimum 5 lat, 6 dni w tygodniu po 6 godzin dziennie w warunkach turniejowych. Lewy i prawy przycisk myszy bazuje na mikrostykach marki Omron, co daje gwarancję żywotności na co najmniej 5 milionów kliknięć. Dzięki regulowanej długości obudowy łatwo dostosujesz mysz do wielkości dłoni i techniki uchwytu. Niska waga bo tylko 90 g (nie wliczając kabla), czyni ją jedną z najlżejszych myszy dostępnych na rynku.

Cenę detaliczną myszy, ustalono na 339 zł.

Cechy urządzenia:
 • Możliwość zapisania 4 poziomów DPI
 • Zakres DPI: 100-8200 (inkrementacja 25)
 • Przyspieszenie: 50 G
 • Częstotliwość próbkowania: dynamiczna do 1000 Hz
 • Prędkość maksymalna: 6m/sec (240 ips)
 • LOD (Lift-off distance): konfigurowalny w zakresie 0,2-1 mm
 • Programowalne przyciski: 9
 • Profile: 3
 • Ślizgacze: PTFE (teflon)
 • Pozłacane styki USB
 • Podświetlenie LED wskaźnika profili: czerwony, niebieski oraz fioletowy
 • Waga: 90 g (bez kabla)

Zdjęcia


O Mad Catz

Światowy lider w innowacyjności i produkcji peryferii dla przemysłu rozrywkowego. Firma dostarcza na rynek akcesoria do gier video i oprogramowanie między innymi takich marek jak: Saitek, Tritton, GameShark czy Joytech. Swoje oddziały posiada w USA, Kanadzie, Europie i Azji.

Niebanalne wzornictwo oraz niesamowita wytrzymałość przy relatywnie niskich cenach spowodowały, że produkty Mad Catz zdobyły uznanie niemal na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *