PowerWalker: UPS do zadań specjalnych
31 marzec 2016
Mionix – podkładki Sargas już w sprzedaży
6 kwiecień 2016

Komputer na kołach

Któż z nas nie tęskni za dawnymi, spokojnymi czasami… Czystym powietrzem w miastach, pięknymi strojami, gwarem dawnych ulic… Czy nostalgia za przeszłością może połączyć się z erą informacji? Czy w naszych sercach… i domach, tuż obok najnowszej konsoli wciąż znalazłoby się miejsce na pokaźne, eleganckie atrybuty zamierzchłych lat? Okazuje się, że tak.

THE STAGE COACH WELLS FARGO, mod biorący udział w Case Mod World Series 2016 to prawdopodobnie jeden z najciekawszych projektów, jakie kiedykolwiek powstały. Autor czyli MPC, zamknął bowiem swojego peceta w replice oryginalnego dyliżansu z 1880 roku.

Osobliwa obudowa została w całości wykonana i zaprojektowana przez moddera, a do stworzenia jej wykorzystał m.in. aluminiowy znak drogowy, drewno i skórzane obicie. Ważnym dla konstrukcji elementem jest automatycznie otwierany dach oraz specjalne podstawki z plexi, do których doczepiono płytę główną oraz dyski SSD.

Ciekawym zabiegiem było umieszczenie zasilacza z tyłu dorożki, dzięki czemu element nie tylko ma dostęp do powietrza, ale również jest chroniony przed kurzem czarną skórą. Do najczulszych podzespołów podłączono moduł wodny Nepton 240 M od Cooler Mastera.

Jeśli spodobał Wam się mod MPC, koniecznie odwiedźcie całą galerię modderów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *