ASRock z nową płytą mini-ITX
8 maj 2015
DeepCool z nowymi systemami chłodzenia
8 maj 2015

KFA2 wprowadza kartę GeForce GTX 980 8Pack Edition

Firma KFA2 na rynek wprowadziła właśnie nowy model karty graficznej ? GeForce GTX 980 HOF. Jest to wersja specjalna, przy której powstawaniu swój udział miał profesjonalny overclocker ? 8Pack. Karta może poszczycić się między innymi tym, że posiada jeden z najwyższych konfigurowanych fabrycznie zegarów.

Częstotliwość z jaką pracuje procesor karty od KFA2 to 1304 MHz, ale dzięki GPU Boost 2.0 może osiągnąć nawet 1440 MHz. GTX 980 8Pack Edition wyposażono w 4 GB pamięci RAM typu GDDR5 z zegarem pozostawionym na poziomie referencyjnym, czyli 1,75 GHz. Warto zaznaczyć, że referencyjny zegar bazowy GPU wynosi 1127 MHz, a GPU Boost 1216 MHz.

Na najnowszym produkcie KFA2 znajdziemy wspomaganą 8-pinowymi gniazdami PEG mocną sekcję zasilania. System chłodzenia składa się z trzech dużych wentylatorów, masywnego aluminiowego radiatora a także miedzianych ciepłowodów. Na laminacie z kolei udostępniono dwa układy BIOS i mechaniczny przełącznik. Pierwszy z BIOSów służy zapisywaniu podwyższonych zegarów, drugi zaś jest zabezpieczeniem na wypadek, gdyby pracując na danych ustawieniach karta napotkała jakieś problemy.

Śledź karty firma KFA2 zaopatrzyła w trzy gniazda DisplayPort, jedno HDMI i jedno Dual-Link DVI-I. GeForce GTX 980 8Pack Edition objęto najnowszą odsłoną programu GeForce Bundle.


O firmie KFA2

Firma KFA2 założona została w 1994 roku i posiada reputację zakulisowego projektanta i producenta wielu najpopularniejszych kart graficznych na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *