ENERGETAB 2017: PowerWalker pokaże, jak chronić sprzęty elektroniczne
31 sierpień 2017
Obudowa ZALMAN Z11 PLUS HF1 do zadań specjalnych
5 wrzesień 2017

Jak wybronić się przed niesłusznym mandatem?

Nie od dziś wiadomo, że fotoradary są zmorą wielu kierowców. Jeśli ktoś jednak przekroczył dozwoloną prędkość, dlaczego miałby uniknąć kary? Sęk w tym, że sytuacja wcale nie jest taka prosta.

Ile razy słyszeliśmy o przypadkach, gdy urządzenia pomiarowe podawały błędne wyniki? Wielu kierowców w takiej sytuacji dla świętego spokoju woli zapłacić mandat, niż tracić czas i nerwy w sądzie. Jak bowiem udowodnić niewinność, jeśli po drugiej stronie stoją przedstawiciele prawa, posługujący się rzekomo zaawansowaną aparaturą?

Właśnie tu przydaje się wideorejestrator. Przykładowo nowe kamery DOD posiadają GPS, dzięki któremu kierowca dostaje dokładne dane dotyczące pokonywanej przez siebie trasy. W ten sposób doskonale widać, z jaką prędkością auto poruszało się na krytycznym odcinku trasy.

Co więcej, ostatnie modele DOD posiadają również bazę fotoradarów w Polsce, aktualizowaną co 2-3 miesiące. Wiedza ta pozwoli użytkownikowi kamery dostosować prędkość pojazdu do sytuacji na drodze, wpływając tym samym na jego bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *