Jak uzbroić stary komputer w szybki port USB 3.1 gen. 2?
24 styczeń 2018
RECentral 4: sposób na uatrakcyjnienie każdego streamu
29 styczeń 2018

Jak ułatwić sobie naukę w czasie sesji?

Właśnie wkroczyliśmy w najgorszy okres dla każdego studenta. Mowa tu rzecz jasna o sesji, czyli kilkunastodniowym maratonie pełnym zakuwania do egzaminów. Jednak uczyć się też trzeba mieć z czego – a jak doskonale wiemy, wielu studentów uzupełnienia materiały źródłowe na ostatnią chwilę. By znacznie ułatwić im tę czynność, IRIS wprowadził na rynek IRIScan Book 5.

Produkt IRIS to przenośny skaner, przeznaczony głównie do skanowania książek. Urządzenie wyposażono w specjalne kółka, umożliwiające IRIScan Book 5 płynne przemieszczanie się po kartkach.

Gdy koledzy kręcą nosem…
No tak, ale co w sytuacji, gdy nie możemy pozwolić sobie na wzięcie książki do domu lub znajomy nie chce nam na dłużej pożyczyć notatek? Dzięki niewielkim rozmiarom urządzenia, możemy zabrać IRIScan Book 5 gdziekolwiek chcemy. Dodatkowo skaner posiada ekran z kolorowym wyświetlaczem – dzięki niemu zyskamy pewność, że wszystko zostało poprawnie zeskanowane. Co więcej, na dołączonej do produktu karcie MicroSD 4 GB zmieści się maksymalnie do 2000 plików JPEG, dlatego nie będziemy musieli się martwić tym, czy aby nie skanujemy zbyt wielu stron.

Nauka na różne sposoby
Wielu studentów zamiast ślęczeć nad książkami i męczyć wzrok, woli po prostu… przesłuchać zgromadzony materiał. IRIScan Book 5 pozwala na przetworzenie zeskanowanego dokumentu na plik dźwiękowy. Oczywiście istnieje także możliwość zapisania pliku w bardziej standardowym formacie, jak: JPEG, PDF, DOCX czy XLSX.

Dobra inwestycja
Skaner IRIScan Book 5 występuje w dwóch wariantach: wersja z WiFi kosztuje około 570 zł, natomiast zakup modelu korzystającego wyłącznie z kabla USB to koszt około 490 zł.

Zobacz wideo jak prezentuje się skaner IRIScan Book 5.

 skaner

Dane techniczne:

  • Rozdzielczość: 300/600/1200 DPI
  • Format plików: JPEG/PDF/wielostronicowy PDF
  • Rozmiar wyświetlacza: 1.5” kolorowy
  • Złącze: Micro USB
  • Karta: Micro SD 4 GB w zestawie; możliwość dokupienia Micro SDHC o maksymalnej pojemności 32 GB
  • Żywotność baterii (skanowanie na kartę Micro SD): 100 stron dziennie po uprzednim naładowaniu (A4, 300 DPI, kolor)

 

 

Źródło: Entrymedia, Iris

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *