Historia gryzonia – ewolucja myszki komputerowej w pigułce
24 maj 2017
Gembird radzi, jak chronić sprzęty elektroniczne
26 maj 2017

Jak NAS pomaga prowadzić biznes?

Dynamicznie rozwijający się rynek technologiczny zachęca do wprowadzania nowych produktów, by klient biznesowy nie musiał się martwić o to, że jego interes prowadzony jest w oparciu o przestarzałe rozwiązania. Dlatego też Asustor ogłosił debiut nowych modeli dysków sieciowych NAS, w tym tego przeznaczonego właśnie dla biznesu: AS6404T.

W pierwszej kolejności AS6404T to zaawansowane narzędzie do przechowywania i backupu danych. Pierwszy cel realizowany jest m.in. przez dostęp do licznych publicznych chmur takich jak: Dropbox, Google Drive czy OneDrive. Co do backupu, warto wspomnieć o funkcji MyArchive, pozwalającej na archiwizowaniu plików na dyskach twardych. Produkt Asustora wspiera również technologię snapshot, umożliwiającą szybkie przywrócenie plików po awarii systemu.

Nowa generacja – do usług!
Kolejną istotną rolą NAS-a jest ułatwianie dostępu do danych dla uprawnionych użytkowników. To w przypadku AS6404T gwarantować ma m.in. szybkość zapisu i odczytu na poziomie do – kolejno – 221 i 219 MB/S. Za tymi wynikami stoi procesor nowej generacji, Intel Celeron Apollo Lake. Według zapewnień Asustora podzespół ten pozwala osiągać o 30% większą efektywność działania niż w przypadku starszych CPU.

Haker połamie sobie zęby
Bardzo ważne w biznesie jest zabezpieczenie swoich danych m.in. przed atakiem z zewnątrz. Jedną z form ochrony plików oferowaną przez AS6404T jest możliwość ustawienia odpowiedniego poziomu RAID. Takie rozwiązanie jest przydatne zwłaszcza przy różnej ilości zamontowanych w NAS-ie dysków. Do tego dochodzą też i inne bariery ochronne, takie jak Firewall, opcja bezpiecznego łączenia czy zaawansowany algorytm szyfrujący.

WOW, tak to działa!
Pełniąc rolę serwera, urządzenie Asustora może działać 24/7, choć wcale nie musi być przez cały czas włączone, by użytkownicy mieli dostęp do danych. Dzięki funkcjom WOW (Wake on WAN) i WOL (Wake on LAN), NAS-a można uruchomić za pośrednictwem Internetu lub przebywając w tej samej sieci, co podpięty do niej AS6404T.

Czuwaj!
Dysk sieciowy NAS to także centrum monitoringu. Przekazując obraz z maksymalnie czterech kamer na urządzenie mobilne, daje szefowi tym samym możliwość obserwowania, co dzieje się w biurze po godzinach pracy. Istnieje również możliwość dokupienia dodatkowych licencji do aż 36 kamer.

Nie tylko do pracy
Jednak funkcjonalność AS6404T nie ogranicza się tylko do spraw związanych stricte z biznesem. NAS może stać się także multimedialnym kombajnem. Wszystko to dzięki wbudowanemu silnikowi graficznemu, wspierającemu standardy kompresji HEVC i VP9, technologii dual-channel, czy wejściu HDMI 2.0, wpływającym na jakość wyświetlanych filmów.

Dysk sieciowy AS6404T kosztuje około 2999 zł. Produkt objęty jest trzyletnią gwarancją. Dystrybutorem rozwiązań Asustor w Polsce jest firma Impakt.

 

Dane techniczne:

 • Procesor: Intel Celeron J3455 Quad-Core 1.5 GHz
 • Pamięć RAM: 8 GB SO-DIMM DDR3L (4GB x 2, maksymalnie do 8 GB)
 • Ilość dysków (produkt dostarczany jest bez dysków twardych): HDD 4 x SATA3 6Gb/s; 3.5″/2.5″ HDD/SSD
 • Maksymalna pojemność: 40 TB (4 x 10 TB HDD, pojemność może zależeć od poziomu RAID)
 • Interfejs sieciowy: 2 x Gigabit Ethernet
 • Złącza dodatkowe: 4 x USB 3.0 (3 x Type A, 1 x Type C)
 • Wyjścia: 1 x HDMI 2.0, 1 x S/PDIF
 • Wentylator systemowy: 1 x 120 mm
 • Zasilacz/adapter: 1 x 90 W
 • Moc wejściowa: od 100V do 240V AC
 • System operacyjny: ADM
 • Maksymalna ilość obsługiwanych kamer IP (Surveillance Center): 36 (4 bezpłatne licencje)
 • SMB zapis/odczyt: do 221/219 MB/sek.
 • Szyfrowanie: AES-NI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *