Koniec problemów z niekompatybilnością
18 listopad 2016
Mad Catz: micro gamepad C.T.R.L. R dla fanów mobilnego grania
18 listopad 2016

Jak mysz z sensorem *GSR obnaża emocje graczy?

Naos QG, pierwszy na świecie gryzoń z sensorami skórno-galwanicznymi, niektórym może wydawać się nieprzydatnym gadżetem. Mionix przekonuje jednak, że pokazywane przez mysz dane biometryczne mogą naprawdę przysłużyć się graczom.

Po co nam więc te informacje i czy do ich odkrycia potrzebny jest jakikolwiek sprzęt? Przecież każdy doskonale wie, czy denerwuje się w czasie rozgrywki, prawda? Błąd. Silne emocje to jedno, ale w trakcie gry bardziej skupiamy się, by dobrze wypaść, nie przykładając większej wagi do szczegółów.

Serce jak dzwon?
Wpierw wspomnijmy o funkcji pomiaru rytmu serca – dzięki niej najszybciej dowiemy się, jak bardzo stresujemy się w czasie gry. Jednak nasz organizm może dawać znacznie mniej widoczne znaki, których sami nie jesteśmy w stanie wychwycić. Tu właśnie wkracza czytnik GSR.

mionix-hub-screenshot-quantified-gaming

Czego nie wiesz o swoim organizmie
*Pod skrótem GSR kryje się pojęcie reakcji skórno-galwanicznej, czyli zmiany oporu elektrycznego skóry. Różnice ujawniające się w czasie pomiaru pozwalają wykryć oznaki strachu, gniewu czy stresu, nie będące na tyle silne, by sam gracz był ich do końca świadom. Czujnik GSR ujawnia więc ukryte emocje użytkownika.

Gdzie tak pędzisz?
Swoje znaczenie mogą mieć także dane, które w pierwszej chwili wydają się zwykłą ciekawostką. Do tej grupy należy informacja o przebytym przez myszkę dystansie. Grając np. w Counter-Strike: Global Offensive, użytkownik może wykonywać zbyt wiele ruchów, błądząc celownikiem po ekranie, przez co nie zdąży ustawić go na wrogu, gdy dojdzie do potyczki.

mionix-naos-qg_pt1

Szybkość rewolwerowca
O istotności takich wskaźników jak ilość kliknięć na sekundę czy szybkość poruszania gryzoniem – przekonywać nikogo nie trzeba. Są to podstawowe sprawy, na które każdy gracz powinien zwrócić uwagę, a Naos QG ułatwia ich zebranie i późniejszą analizę (także dzięki temu, że uzyskane wyniki są zapisywane i mogą być później odtworzone przez użytkownika).

To warto wiedzieć
W dzisiejszych czasach informacja to klucz do zwycięstwa, a uzyskana dzięki Naosowi QG wiedza pozwoli nie tylko stać się lepszym graczem, ale także lepiej zrozumieć własne ciało i to, w jaki sposób reagujemy na określone sytuacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *