Jaki prezent na komunię?
7 maj 2015
ASRock z nową płytą mini-ITX
8 maj 2015

Internet Rzeczy w klasycznym zegarku ? IWC Connect

Smartwatch jest urządzeniem, co do którego użyteczności wiele osób ma pewne wątpliwości. Niektórzy twierdzą, że na nadgarstku jest miejsce wyłącznie dla tradycyjnego zegarka. IWC Schaffhausen ? szwajcarski producent luksusowych zegarków postanowił jednak połączyć technologię z klasycznym wyglądem. Dzięki temu właśnie inżynierowie stworzyli IWC Connect.

Jest on dodatkiem możliwym do umieszczenia na pasku mechanicznego zegarka. Za jego pomocą, użytkownik może nie tylko monitorować swoją aktywność, ale także mieć pod kontrolą inne urządzenia. Druga z tych opcji znajdzie zastosowanie dzięki Internetowi Rzeczy.

Dyrektor generalny IWC, Georges Kern, stwierdził: ?Zauważyliśmy, że wielu naszych klientów nosi dodatkowe, inteligentne urządzenia na drugim nadgarstku. Dlatego też stworzyliśmy estetyczne i eleganckie rozwiązanie, które eliminuje ten problem. Ale, co najważniejsze, nie dotykamy naszych pięknych zegarków. Opracowaliśmy rozwiązanie, które podkreśla naszą wizję?.

Póki co, na więcej szczegółów trzeba jeszcze poczekać, ale na pewno trzeba przyznać, że gadżet zapowiada się niezwykle ciekawie. IWC Schaffhausen powiadomił, że konkretami podzieli się ze światem w ciągu kilku najbliższych miesięcy.


O IWC Schaffhausen

International Watch Company (IWC) jest producentem zegarków, pochodzącym ze Szwajcarii ? ojczyzny luksusowych czasomierzy. Manufaktura założona została w 1868 roku przez amerykańskiego zegarmistrza i inżyniera – Florentine’a Ariosto Jonesa. Zegarki IWC charakteryzują się nie tylko specyficznym designem, ale również stosowaniem komplikacji ? takich jak chociażby rezerwa chodu, fazy księżyca czy repetycja.

www.iwc.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *