Asustor ADM 3.1: szybki jak SSD, pojemny jak HDD
22 styczeń 2018
Pallad 100: nowy plecak dla graczy od Genesisa
23 styczeń 2018

Inno3D GeForce GTX 1050 Compact – grafika dla małych pecetów

Jeśli chcemy zbudować komputer, który będzie cechował się niewielkimi gabarytami, nie musimy rezygnować z wydajności. Inno3D GeForce GTX 1050 Compact to karta właśnie dla takich maszyn, których użytkownicy potrzebują przyzwoitej wydajności graficznej, przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnej ceny.

Inno3D GeForce GTX 1050 Compact to pod wieloma względami standardowa karta z tym układem graficznym. Częstotliwość, zarówno procesora graficznego, jak i pamięci mają wartości charakterystyczne dla modelu referencyjnego. Zwykle nie brzmiałoby to szczególnie imponująco, ale gdy spojrzymy na sam produkt firmy z Hong Kongu to błyskawicznie zrozumiemy co w tym modelu szczególnego. 145 mm długości to naprawdę niewiele.  Dzięki temu zmieszczą ją nawet posiadacze miniaturowych obudów.

Do gier w Full HD, do filmów w 4K
NVIDIA tworząc GPU GTX 1050 celowała w segment „casual gaming”. Okazjonalni gracze często zamiast wydawać duże pieniądze na kartę graficzną wolą produkt znacznie tańszy, a zapewniający wydajność odpowiednią do rozgrywki na średnich ustawieniach. Nie oczekują też wydajnego obsługiwania gier w rozdzielczości 4K, ta jest bowiem wyzwaniem nawet dla znacznie bardziej kosztownych GPU. Inno3D GeForce GTX 1050 Compact zapewni płynną animację w wielu grach, nawet tych bardziej wymagających, o ile dostosujemy ustawienia. W Full HD i na średnich detalach większość tytułów będzie działała dość płynnie. A co z 4K? O ile jest ono wyzwaniem w grach, o tyle w filmach „mały” GeForce powinien dać sobie z nimi radę bez najmniejszego problemu.

Chłodzenie
Inno3D GeForce GTX 1050 Compact jest, owszem, niewielki. Jednakże do chłodzenia nawet tak małej karty producent podszedł z charakterystyczną dla siebie ambicją. Właściwie cały bok urządzenia zajmuje wentylator, identyczny z tymi, które możemy znaleźć w zaawansowanej serii iChill. Ten pracuje sprawnie i cicho, a dzięki japońskim łożyskom powinien wytrzymać długi czas ciągłego działania. Chociaż karty z układem GTX 1050 są zwykle dość „chłodne”, to w przypadku „mikrusa” od Inno3D widać wyraźnie, że czasem po prostu można dmuchać na zimne.

Za kartę Inno3d GeForce GTX 1050 Compact przyjdzie nam zapłacić około  500 zł.

 

Dane techniczne:

  • Taktowanie rdzenia w trybie boost [MHz]: 1455
  • Taktowanie rdzenia [MHz]: 1354
  • Złącza: DL-DVI-D, HDMI 2.0 , DisplayPort 1.2
  • Ilość pamięci RAM: 2 GB
  • Rodzaj pamięci RAM: GDDR5
  • CUDA: 640
  • Rekomendowana moc zasilacza: 400W
  • Typ złącza: PCI-E 3.0 X16
  • Długość karty [mm]: 145

products_id_274_1

Źródło: Entrymedia, Inno3D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *