JAM Platinum – głośnik łączący tradycję z nowoczesnością
30 marzec 2016
PowerWalker: UPS do zadań specjalnych
31 marzec 2016

Gracze na traktory!

Symulatory od kilku już ładnych lat cieszą się dużą popularnością. Wśród nich prym wiedzie seria Farming Simulator. Dla graczy chcących lepiej wczuć się w rolę wirtualnego rolnika, Saitek oddaje w ich ręce zestaw mający ułatwić stanie się profesjonalnym farmerem.

Sercem zestawu jest działająca na zasadzie Plug&Play kierownica Saitek oraz panel sterujący i pedały. Producent zapewnia, iż jest ona maksymalnie zbliżona do prawdziwego „kółka”, jakie znajdziemy w traktorze czy innych pojazdach rolniczych. Poczucie realizmu ma wzmocnić m.in. możliwość obrotu kierownicy o 900 stopni czy zamontowana na niej specjalna gałka, ułatwiająca prowadzenie maszyny jedną ręką, przez co drugą, można zawiadywać żurawiem wykorzystując panel boczny.

Pad i klawiatura? Nie są potrzebne

Gdy sytuacja będzie wymagała od gracza opuszczenia pojazdu, nie będzie on zmuszony do przerzucenia się na ten czas na zwykły pad lub klawiaturę: kierownicę wyposażono bowiem w dwie analogowe gałki, dwa d-pady oraz dwa triggery.

Gdy liczy się precyzja

W skład kontrolerów wchodzi również panel do sterowania m.in. żurawiem, rębakiem czy piłą mechaniczną. Przy tego typu sprzęcie ważna jest precyzja, dlatego panel wyposażono w 25 programowalnych przycisków oraz drążek umożliwiający operowanie w 6 osiach. W ten sposób gracz może nie wypuszczając drążka z dłoni jednocześnie np. otwierać i zamykać chwytak żurawia.

Jedno wejście USB? Wystarczy

Trzecim elementem zestawu jest układ pedałów o kącie nachylenia platformy wynoszącym 20 stopni. Układ łączy się z kierownicą za pomocą kabla o długości 1,8 m, a co za tym idzie, nie zajmuje on niepotrzebnie kolejnego portu USB w komputerze. Podobnie zresztą sprawa wygląda z panelem kontrolnym.

A może zasiąść za sterami ciężarówki?

Gracze, którzy niezbyt lubią troszczyć się o gospodarstwo rolne może ucieszyć fakt, iż zestaw ten jest kompatybilny także z innymi popularnymi symulatorami, takimi jak np. Euro Truck Simulator, Train Simulator, Flight Simulator X, X-Plane czy Elite: Dangerous.

Cena zestawu wynosi około 1499 zł.

 

Cechy produktu:
– Kierownica: możliwość obrotu o 900 stopni w obie strony, gałka do sterowania jedną ręką, dwie gałki analogowe, dwa d-pady, dwa triggery
– Panel sterujący: 25 programowalnych guzików, drążek mogący operować w 6 osiach
– Układ pedałów: kąt nachylenia platformy 20 stopni
– Długość kabla: kierownica 2m, panel sterujący 2m, układ pedałów 1,8 m
– Klamry pozwalające przyczepić panel sterujący do twardej i stabilnej powierzchni
– Zestaw współpracuje m.in. z: Euro Truck Simulator, Train Simulator, Flight Simulator X, X-Plane czy Elite: Dangerous
– Złącze: USB
– Kompatybilność: Windows 10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *