3 mins read

Gracze na traktory!

Symulatory od kilku już ładnych lat cieszą się dużą popularnością. Wśród nich prym wiedzie seria Farming Simulator. Dla graczy chcących lepiej wczuć się w rolę wirtualnego rolnika, Saitek oddaje w ich ręce zestaw mający ułatwić stanie się profesjonalnym farmerem.

Sercem zestawu jest działająca na zasadzie Plug&Play kierownica Saitek oraz panel sterujący i pedały. Producent zapewnia, iż jest ona maksymalnie zbliżona do prawdziwego „kółka”, jakie znajdziemy w traktorze czy innych pojazdach rolniczych. Poczucie realizmu ma wzmocnić m.in. możliwość obrotu kierownicy o 900 stopni czy zamontowana na niej specjalna gałka, ułatwiająca prowadzenie maszyny jedną ręką, przez co drugą, można zawiadywać żurawiem wykorzystując panel boczny.

Pad i klawiatura? Nie są potrzebne

Gdy sytuacja będzie wymagała od gracza opuszczenia pojazdu, nie będzie on zmuszony do przerzucenia się na ten czas na zwykły pad lub klawiaturę: kierownicę wyposażono bowiem w dwie analogowe gałki, dwa d-pady oraz dwa triggery.

Gdy liczy się precyzja

W skład kontrolerów wchodzi również panel do sterowania m.in. żurawiem, rębakiem czy piłą mechaniczną. Przy tego typu sprzęcie ważna jest precyzja, dlatego panel wyposażono w 25 programowalnych przycisków oraz drążek umożliwiający operowanie w 6 osiach. W ten sposób gracz może nie wypuszczając drążka z dłoni jednocześnie np. otwierać i zamykać chwytak żurawia.

Jedno wejście USB? Wystarczy

Trzecim elementem zestawu jest układ pedałów o kącie nachylenia platformy wynoszącym 20 stopni. Układ łączy się z kierownicą za pomocą kabla o długości 1,8 m, a co za tym idzie, nie zajmuje on niepotrzebnie kolejnego portu USB w komputerze. Podobnie zresztą sprawa wygląda z panelem kontrolnym.

A może zasiąść za sterami ciężarówki?

Gracze, którzy niezbyt lubią troszczyć się o gospodarstwo rolne może ucieszyć fakt, iż zestaw ten jest kompatybilny także z innymi popularnymi symulatorami, takimi jak np. Euro Truck Simulator, Train Simulator, Flight Simulator X, X-Plane czy Elite: Dangerous.

Cena zestawu wynosi około 1499 zł.

 

Cechy produktu:
– Kierownica: możliwość obrotu o 900 stopni w obie strony, gałka do sterowania jedną ręką, dwie gałki analogowe, dwa d-pady, dwa triggery
– Panel sterujący: 25 programowalnych guzików, drążek mogący operować w 6 osiach
– Układ pedałów: kąt nachylenia platformy 20 stopni
– Długość kabla: kierownica 2m, panel sterujący 2m, układ pedałów 1,8 m
– Klamry pozwalające przyczepić panel sterujący do twardej i stabilnej powierzchni
– Zestaw współpracuje m.in. z: Euro Truck Simulator, Train Simulator, Flight Simulator X, X-Plane czy Elite: Dangerous
– Złącze: USB
– Kompatybilność: Windows 10