MSI 990FXA Gaming z obsługą NVMe i USB 3.1
11 maj 2015
Asus T300 Chi – notebook i tablet w jednym
11 maj 2015

Gigabyte P55K – gamingowy laptop z pełnowymiarową klawiaturą

Firma Gigabyte zapowiedziała, iż zamierza wprowadzić na rynek serię wydajnych laptopów skierowanych głównie dla graczy. Pierwszym modelem z tej linii jest P55K.

Gigabyte P55K wyposażono w ekran o przekątnej 15,6 cala wyświetlający obraz o rozdzielczości Full HD. Pracę laptopa kontroluje procesor Intel Core i7-4720HQ (2,6 GHz ? 3,6 GHz) wspomagany przez maksymalnie 16 GB pamięci RAM DDR3L. W jego wnętrzu ponadto znajdzie się karta graficzna GeForce GTX 965M. Całość na pewno poradzi sobie z najlepszymi współczesnymi grami.

Użytkownik będzie miał możliwość wybrania pomiędzy dyskiem SSD o pojemności do 512 GB a tradycyjnym HDD do 2 TB. Producent wyposażył laptopa w akumulator o pojemności 5400 mAh, cztery porty USB 3.0, wejście HDMI, wyjście D-Sub, czytnik kart SD, nagrywarkę DVD/Blue-ray, kamerkę HD, Bluetooth 4.0 oraz głośniki z technologią Dolby Digital Plus Home Theater o mocy 2 W.

Tym, co szczególnie spodoba się graczom, jest pełnowymiarowa, podświetlana klawiatura posiadająca klawisze o wysokości skoku 2,2 mm. Laptop bez baterii waży mniej więcej 2,4 kg.

Gigabyte póki co nie podał informacji na temat daty debiutu urządzenia, ani też jego ceny w zależności od konfiguracji. Wiadomo jedynie, iż za najtańszą opcję potencjalny kupiec będzie musiał zapłacić około 1249 dolarów (czyli ~4520 złotych).


O firmie Gigabyte

Gigabyte to powstała w 1986 roku tajwańska firma produkująca sprzęt komputerowy. Znana jest szczególnie z wypuszczania płyt głównych i kart graficznych bazujących na GPU firm Nvidia Corp. i ATI. Produkty firmy Gigabyte uznawane są za jedne z najlepszych ze względu na wykorzystanie materiałów wysokiej jakości. Za osiągnięcia w swojej dziedzinie Gigabyte został nagrodzony Tajwańskim Symbolem Doskonałości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *