Dla kogo przeznaczone są gry akcji?
25 sierpień 2013
Batman ? śladami superbohatera
12 wrzesień 2013

Far Cry

Miłośnicy gier akcji z pewnością nie zawiodą się unikalną formułą Far Cry. Dotychczas powstały trzy odsłony tej niesamowitej gry. Co ją wyróżnia na tle pozostałych? Przede wszystkim gracz otrzymuje możliwość patrzenia z perspektywy pierwszej osoby. Na uwagę zasługuje także środowisko, w którym rozgrywa się akcja. Twórcy zapewniają, że dbałość o szczegóły widoczna jest niemal w każdym detalu. I trudno nie zgodzić się z tym twierdzeniem.

W pierwszej części główny bohater zajmuje się prowadzeniem firmy przewoźniczej. Jego zadaniem jest przetransportowanie pięknej dziennikarki w rejon pewnych wysp. Tuż po dotarciu w miejsce rozpoczyna się prawdziwa akcja. Dziennikarka znika, z kolei łódź zostaje ostrzeliwana. Bohater musi zrobić wszystko, żeby przeżyć, co nie jest łatwe, ponieważ wokół czyhają niebezpieczne, dzikie zwierzęta. Gracze będą mieli możliwość wykonywania wielu, niebezpiecznych zadań, które umożliwią dotarcie do zaginionej dziennikarki.

W Far Cry 2 sceneria jest zupełnie inna. Tym razem bohaterowie znajdują się w Afryce. Gracze przemierzają liczne pustynie i sawanny. Bohater ma do wykonania pewne zadania, jednak to od gracza zależy, w jakiej kolejności będą one zrobione. W Far Cry 3 po raz kolejny bohaterom przyjdzie zmierzyć się z wyjątkowo inteligentnymi przeciwnikami. Ponownie bohater znajduje się na tropikalnej wyspie.

Jednak tym razem dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że na wyspie znajdują się również niebezpieczni mordercy. Z tego powodu umiejętność posługiwania się bronią będzie bardzo ważna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *