3 mins read

DOD: wideo-rejestrator z jakością +

Nie każdy użytkownik ma takie same oczekiwania wobec posiadanych urządzeń. Funkcje, które dla jednej osoby będą niewystarczające, inną w pełni zadowolą. Dlatego DOD prócz wideo-rejestratora LS470W, postanowił wypuścić także bogatszą wersję LS470W+.

Model z plusem wyposażono w filtr polaryzacyjny, redukujący niechciane odbłyski od szyby, prześwietlenia, a także pogłębiający intensywność barw – wszystko to ma złożyć się na jeszcze lepszą jakość rejestrowanego przez kamerkę obrazu.

Większa bateria, mniej nerwów

Kolejną zmianą w LS470W+ jest zastosowanie większego wyświetlacza 3” oraz dodanie pojemniejszej baterii. Dzięki niej użytkownik nie będzie musiał ciągle ładować urządzenia i martwić się o wyczerpanie mocy w trakcie jazdy, zwłaszcza, iż kamerka dodatkowo sama przestaje nagrywać tuż po wyłączeniu silnika auta.

DOD1

Na nocne podróże

Prócz tego LS470W+ posiada wszystkie zalety standardowego modelu, takie jak chociażby przesłona f/1.6 czy system optyki złożony z siedmiu soczewek oraz możliwość ustawienia ISO na poziomie 12800. Dzięki nim wideo-rejestrator DOD ma dostarczać odpowiedni obraz nawet w bardzo złych warunkach oświetleniowych. Nocą nagrywanie wspiera technologia WDR, stworzona specjalnie z myślą o przejażdżkach urządzanych późną porą. Filmy z jazdy można później obejrzeć na PC-cie, przy pomocy programu DOD GPS Player V2.0.

DOD2

Szybszy procesor dla dokładniejszych danych

Jak twierdzi producent, jego kamerka posiada 10-krotnie szybszy procesor GPS, niż inne tego typu urządzenia. Taki procesor ma dostarczać użytkownikowi szczegółowe dane dotyczące pokonywanej trasy. Kierowca może również przy pomocy wideo-rejestratora ustalić m.in. dystans, jaki dzieli go od celu podróży. GPS odpowiada także za podawanie na wyświetlaczu dokładnej szybkości, z jaką porusza się auto oraz synchronizowanie wyświetlanego czasu zgodnie z zegarem atomowym.

DOD3

Łapać chuligana!

Wśród funkcji LS470+ znajduje się też tryb parkingowy, w którym kamerka uruchamia się, gdy tylko wykryje ruch w pobliżu zaparkowanego auta. W połączeniu z kątem widzenia 150o, zwiększa to np. szansę na złapanie wandala, który zarysował maskę samochodu.

Gdy zdarzy się nieszczęście

By kierowca nie musiał martwić się o miejsce na karcie pamięci, wideo-rejestrator DOD nadpisuje wcześniej nagrane filmiki, chyba że użytkownik zabezpieczy je przed tym. Nadpisywanie zostanie także zablokowane w przypadku zderzenia z drugim autem czy innym obiektem, by ważne informacje z samego wypadku nie zostały stracone.

Wideo-rejestrator LS470W+ jest dostępny na rynku w cenie około 1150 zł.

Zobacz na wideo jak działają poszczególne funkcje tego wideo-rejestratora.

 

Cechy produktu:
– Sensor: Sony Exmor CMOS Sensor
– Dostępne rozdzielczości: 1920×1080@30fps, 1280×720@30fps, 1280X720@60fps, 848×480@30fps, 640×480@30fps
– Format nagranych filmów: MOV
– Czułość ISO: do 12800
– Przesłona: f/1.6
– Szerokość kąta widzenia: 150o
– Wyświetlacz: ekran 3” 16:9 TFT LCD
– Audio: wbudowany mikrofon i głośnik
– Bateria: 3.7 V 650 mAh Li-Ion
– Kompatybilny z kartą Micro SDHC Class 10 (32GB)/Wymaga karty pamięci Micro SD
– Wymiary: 112×71,9×39,2 mm