Mad Catz – graj na telefonie jak na konsoli
25 maj 2016
Gembird – dłuższe życie dla laptopa
27 maj 2016

Delock – jak ożywić starego laptopa

W świecie technologii czas pędzi jak szalony. Wiedzą o tym użytkownicy laptopów, których urządzenia szybko stają się przestarzałe. Niestety wymiana poszczególnych podzespołów nie jest możliwa, a kupno nowego laptopa wiąże się przeważnie ze sporymi kosztami. Na szczęście zawsze można skorzystać z pomocy takich adapterów jak ramka 5,25 Combo od firmy Delock.

Dzięki tej ramce we wnęce 5,25, niekompatybilnej z wieloma nowymi urządzeniami, będzie można zamontować dysk SSD, który w stosunku do zwykłego dysku talerzowego charakteryzuje się znacznie lepszą wydajnością, mniejszym zużyciem mocy i większą odpornością na urazy mechanicznie.

Urządzenie od Delocka współpracuje zarówno z dyskami SSD mSATA, jak i szybszymi SSD M. 2. Maksymalna szybkość transmisji danych wynosi do 6 Gb/s, co ma przełożyć się na sprawną i bezproblemową pracę.

Producent ramki zapewnia, że jej montaż i obsługa są bezproblemowe. W pudełku prócz samego urządzenia znalazły się śrubokręt i podkładki. Adapter współpracuje z wszystkimi systemami operacyjnymi i nie wymaga instalacji żadnych sterowników.

Ramka montażowa 5,25 Combo kosztuje 161 zł.

 

Cechy produktu:
– Złącza: 1 x 67-pinowe gniazdo z wpustem B M.2, 1 x gniazdo mSATA (rozmiar połówkowy / pełny), 1 x 13-pinowe Slim SATA żeński
– Interfejs: SATA
– Szybkość transmisji danych: do 6 Gb/s
– Obsługuje: moduły M.2 w formatach 2280, 2260 oraz 2242 z wpustem B lub z wpustami B+M opartymi na technologii SATA
– Maksymalna wysokość komponentów zamocowanych na module: 1,5 mm
– Wymiary: 128x128x13mm
– Kompatybilność: współpracuje z każdym systemem operacyjnym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *