Zalman: obudowa też musi wspomagać chłodzenie
22 sierpień 2016
Mad Catz: następna generacja RAT-ów
25 sierpień 2016

Cooler Master prezentuje chłodzenie wodne w kompaktowych rozmiarach

Użytkownicy często są zmuszeni wybierać między chłodzeniem wodnym a chłodzeniem powietrzem. To pierwsze uchodzi za bardziej efektywne, a drugie dzięki mniejszym rozmiarom jest przeznaczone dla znacznie większego grona użytkowników. Cooler Master postanowił połączyć cechy obu typów urządzeń w MasterLiquid Maker 92.

Produkt Cooler Mastera to chłodzenie CPU typu all-in-one, wyposażone w radiator, zintegrowaną z nim pompę, dwa wentylatory 92 mm i płytkę do zamontowania urządzenia bezpośrednio na procesorze.

MLM 92_8

Mały może więcej

Chłodzenia wodne kojarzyły się zawsze z olbrzymimi urządzeniami, które zajmują wiele miejsca i są przeznaczone dla najbardziej pojemnych obudów. Połączenie radiatora z pompą pozwoliło zredukować rozmiary MasterLiquid Maker 92, dzięki czemu urządzenie to nie zajmuje tyle przestrzeni i zmieści się nawet w mniejszych obudowach.

Dla procesora…

Nowe chłodzenie od Cooler Mastera można zamontować na procesorze zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej: wystarczy obrócić MasterLiquid, by zrobić dodatkowe miejsce dla innych podzespołów. Daje to użytkownikowi swobodę wybierania takich części, jakich potrzebuje.

MLM 92_7

… i całej obudowy

Gdy chłodzenie znajdzie się w pozycji pionowej, wentylatory chłodzą nie tylko procesor i płytę główną, ale także znajdujące się pobliżu podzespoły. Z kolei po ustawieniu w poziomie MasterLiquid Maker 92 powinno zapewnić przepływ powietrza przez całą obudowę.

Łatwy montaż

Sama instalacja MasterLiquid ma odbywać się bezproblemowo, tak jak ma to miejsce w przypadku chłodzenia powietrzem. Na dodatek dzięki modularnemu okablowaniem łatwiej będzie utrzymać porządek we wnętrzu obudowy.

MLM 92_5

Urządzenie ma być niebawem dostępne również w Polsce.

 

Cechy produktu:
– Kompatybilność: Intel® LGA, gniazda 2011-v3/ 2011/ 1151/ 1150/ 1155/ 1156
– Zasilanie: SATA oraz 4-pin
– Materiał z jakiego wykonana radiator: aluminium
– Wymiary:
* W pionie: 99,9 x 81,6 x 167,5 mm
* W poziomie: 99,9 x 142 x 118,8 mm
– Wentylatory:
* Dwa wentylatory 92 mm
* Przepływ powietrza: 49.7 CFM (max)
* Ciśnienie: 6.4 mmH2O (max)
* Głośność: 30 dBA (max)
– Pompa:
* Głośność:  <12 dBA (max)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *