1 min read

Cooler Master: pasta termoprzewodząca z nanodiamentami

Jeśli Twój sprzęt potrzebuje bardzo wydajnej wymiany ciepła, nie musisz od razu inwestować w nowe systemy chłodzenia. Cooler Master poinformował właśnie o wprowadzeniu na rynek nowej pasty termoprzewodzącej zawierającej nanodiamenty, skierowanej do „overclockerów”.

Nanodiamenty to obecnie jeden z najchętniej badanych materiałów. Naukowcy widzą w nich nawet zastosowanie w terapii nowotworowej. Kryształy domieszkowane borem lub azotem mogą pomóc w utylizacji niektórych związków chemicznych, a dzięki ciekawym właściwościom elektrycznym, termicznym i mechanicznym mogą one zostać wykorzystane w nanoelektronice.

Nie bez powodu w swoim najnowszym MasterGel Maker ten składnik postanowił wykorzystać Cooler Master. Diamenty charakteryzują się bardzo wysokim przewodnictwem ciepła, dzięki czemu uzyskano pastę o zdolności przewodzenia równej 11 W/mK. Sprawia to, że pasta termoprzewodząca może oprowadzać ciepło do otoczenia kilkukrotnie szybciej od popularnych past silikonowych.

mastergel-maker-main_image

Kryształki diamentu są w stanie wytrzymać niemalże ekstremalnie wysokie temperatury, jakie panują na podkręconych procesorach czy kartach graficznych. Dzięki wysokiej lepkości diamentów, żel zarówno świetnie pokrywa chłodzoną powierzchnię, jak i sprawia, że pastę można w bardzo łatwy sposób usunąć z powierzchni podzespołu bez obawy o jego zadrapanie czy zwilżenie. Obecność nanocząstek sprawia, że MasterGel skutecznie zapobiega korozji pokrytych powierzchni.

Produkt będzie dostępny w Polsce w I połowie grudnia, a jego cena będzie wynosić około 43 zł.

Najważniejsze cechy produktu:

– Kolor: szara
– Przewodność cieplna: 11 W/Mk
– Ciężar właściwy: (w 26oC) – 2,6 g/cm3
– Pojemność: 1,5 ml
– Waga: 4 g
– Skrobak w zestawie
– Zmywacz tłuszczu w zestawie