2 mins read

Cooler Master: klawiatury, które rozświetlą mrok

Do nocnych potyczek niektórzy gracze wolą zaopatrzyć się w klawiaturę z bardzo jasnym podświetleniem, które niekoniecznie jest w stanie zaoferować model RGB. Dla tych, którzy nad bogatą paletę barw przedkładają właśnie intensywność, Cooler Master przygotował modele MasterKeys Pro L White i nieco mniejszą Pro M White.  

W obu klawiaturach zastosowano LED-owe, białe światło, znacznie jaśniejsze niż to oferowane przez RGB. Producentowi zależało też, by użytkownik w łatwy sposób mógł zarządzać podświetleniem. Stąd decyzja o zaimplementowaniu w MasterKeys White systemu On-The-Fly. Umożliwia on przy pomocy skrótów klawiszowych określenie trybu, szybkości i częstotliwości działania podświetlenia.

Wisienki na klawiaturze

Zarówno wersje L jak i M wyposażone są w popularne przełączniki Cherry MX (do wyboru Brown, Blue lub Red). Graczy ucieszy możliwość nagrywania makr i profili. Są one zapisywane bezpośrednio do pamięci klawiatury i można z nich skorzystać także po podłączeniu MasterKeys do innego komputera.

Pro L f-White

Gdy pracy przyjdzie czas

Dobra klawiatura nie może służyć wyłącznie do grania. W czasie pracy podświetlenie może tylko rozpraszać. W takiej sytuacji wszystkie gamingowe funkcje MasterKeys można wyłączyć przy pomocy skrótu FN + ESC, by później równie szybko je przywrócić.

Pogromcy duchów

W klawiaturze mechanicznej anti-ghosting to podstawa. Łącząc technologię N-key i 6-key rollover, Cooler Master chce dać graczom możliwość wbijania skomplikowanych „combosów” przy pomocy jak największej ilości klawiszy.

MasterKeys_Pro_M 2

MAC-owcy też skorzystają

Z zaimplementowanych w klawiaturach funkcji mogą korzystać także posiadacze MAC-ów, bowiem wszystkie funkcje MasterKeys White są kompatybilne z systemem MAC OSX.

Klawiatury MasterKeys Pro L i M White kosztują kolejno 600 i 560 zł.

                         

Cechy produktu:
– Przełączniki: Cherry MX (Brown, Blue lub Red)
– Materiały: plastik, metal
– Podświetlenie LED: białe
– MCU: 32bit ARM Cortex M0
– Pamięć: 512kB
– Polling Rate: 1000 Hz
– On-The-Fly System
– Złącze: USB 2.0
– Długość kabla: 1,5 m
– Wymiary: 439 x 130 x 42 mm (model Pro L); 380 x 140 x 42 mm (model Pro M)