Beznarzędziowe kieszenie w NAS-ach Asustor
14 marzec 2019
INNO3D GeForce GTX 1660 Twin X2 – nowy GPU, król średniego segmentu
18 marzec 2019

AVerMedia wprowadza Live Gamer Mini – kieszonkowy wideo grabber

Nagrywanie i udostępnianie treści wideo pochodzących z gier to potężna część aktywności związanej z gamingiem. Rzecz nie dotyczy wyłącznie grania na komputerach PC, ale też na konsolach. Ponieważ coraz częściej się przemieszczamy, korzystamy z wielu urządzeń, także zgrywanie wideo bywa realizowane z użyciem różnych sprzętów. Jak na tym polu prezentuje się nowy produkt od AverMedii?

 

AVerMedia Live Gamer Mini GC311 umieszczony pomiędzy komputerem, konsolą i ekranem (czy to monitorem, czy telewizorem) lub po prostu pomiędzy komputerem i monitorem, pozwala na bezpośrednie streamowanie treści wideo o rozdzielczości 1080p, przy szybkości wynoszącej 60 klatek na sekundę. Dzięki wykorzystaniu technologii UVC Live Gamer Mini działa natychmiast po podłączeniu, a wyjściowy format uzyskiwanego filmu jest wspierany przez system Windows 10 i popularne platformy streamingowe. Dużą zaletą nowego modelu Live Gamer Mini ma być brak opóźnień w trakcie nagrywania. Obraz, który widzimy na ekranie jest wyświetlany bez najmniejszego opóźnienia względem wydarzeń w rozgrywanej grze.

GC311_gallery_8

Poza tym rzecz najważniejsza: zgrywając wideo wyłącznie za pomocą mocy obliczeniowej samego komputera musielibyśmy liczyć się ze spadkiem wydajności w grach. W tym przypadku niewielkie urządzenie bierze na siebie zadania, które normalnie wykonałby przy zgrywaniu wideo procesor. Jak zawsze do swoich urządzeń, producent dołożył zaawansowane oprogramowanie do pracy z treściami wideo RECentral.

 

Cena wideo grabbera AVerMedia Live Gamer Mini GC311 wynosi około 520 złotych.

GC311_gallery_9

Dane techniczne:

  • interfejs: USB 2.0 (micro USB)
  • wyjście i wejście (dla pass-through) : HDMI 2.0
  • obsługiwane rozdzielczości dla pass-through: do 1080p 60
  • obsługiwane rozdzielczości dla przechwytywania:do 1080p 60
  • oprogramowanie: RECentral
  • wymagania dla nagrywania:
    – procesor minimum Core i5-3330 (rekomendowane Core i7)

– układ graficzny GeForce GTX 650 lub Radeon R7 250X
– 4 GB RAM

  • wymiary: 100 x 57 x 18.8 mm
  • masa: 74,5  g

 

Źrodło: Entrymedia, AVerMedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *