1 min read

AVerMedia: stare filmy VHS w nowej jakości

Kto jeszcze pamięta taki wynalazek, jak kaseta VHS? Nośnik ten wyszedł z użytku już dobrych kilkadziesiąt lat temu. Co ciekawe, w wielu polskich domach nadal można znaleźć całą kolekcję kaset z cennymi filmami. Czy należy wyrzucić je na śmieci? A nie lepiej przywrócić stare nagrania do życia? Tu właśnie przydaje się DVD EZMaker 7 od AVerMedii.

Konwerter AVerMedii pozwala w prosty sposób przenieść nagrany materiał z kasety VHS na dysk komputera. Film z wesela, pamiątka z wakacji, stara kolekcja filmów – wszystko to może zostać przeniesione na znacznie trwalszy nośnik. Co więcej, użytkownik ma okazję  do samodzielnego „oczyszczenia” zgranego cyfrowo obrazu, nadając starym filmom zupełnie nowej jakości.

Urządzenie AVerMedii umożliwia przeniesienie nagranego materiału do jednego filmu DVD lub VCD. Producent zapewnia przy tym, iż odbywa się to bez straty jakości sygnału. Konwerter wyposażono w złącze USB 2.0, dzięki któremu użytkownik może podłączyć komputer do domowych urządzeń wideo, takich jak: DV, V8, VHS czy odtwarzacze DVD i VCD.

Konwerter działa w technologii plug&play, a więc jest gotowy do pracy zaraz po podłączeniu do komputera. Kompaktowych rozmiarów, DVD EZMaker 7 zajmuje niewiele miejsca i przez to łatwo go przechowywać. Dzięki oprogramowaniu Cyberlink użytkownik zyskuje możliwość utworzenia własnego filmu z kilku klipów, przygotowania osobistego menu czy edycji istniejących nagrań.

Konwerter DVD EZMaker 7 kosztuje około 249 zł.

Zobacz wideo jak działa EZMaker 7.

ezmaker1

Źródło: Entrymedia, AVerMedia