Jak działa mysz z sensorami skórno-galwanicznymi?
25 listopad 2016
PowerWalker: zasilacz na straży serwera
29 listopad 2016

ARX 1200: jakość poświadczona certyfikatem

Potężny komputer potrzebuje sporej mocy, jaką zapewnić mogą wyłącznie zasilacze o dużym przepływie energii. Jednak i wśród tego typu urządzeń występują spore różnice, a wśród części z nich wartość rzeczywista rozmija się z tą nominalną. Zalman przekonuje, że w przypadku jego produktu ARX 1200 użytkownik nie ma się o co martwić, czy zasilacz podoła powierzonemu mu zadaniu.  

Główny problem z zasilaczami polega na tym, iż część pobieranej przez nich mocy wytracana jest w czasie przekazywania do zasilanych podzespołów. Dlatego warto zwracać uwagę na przyznawane zasilaczom certyfikaty. ARX 1200 posiada certyfikat 80 Plus Platinum, przeznaczone dla sprzętów osiągających bardzo dobre wyniki w zakresie efektywności działania.

Mocarz w środku
Za właściwe działanie ARX 1200 odpowiadają m.in. przetwornik napięcia stałego DC-DC  i fakt, iż od zasilacza odchodzi tylko jedna wiązka, mająca gwarantować stabilny przepływ mocy do pozostałych sprzętów. Do tego dochodzą też aktywne obwody PFC, których zadaniem jest korygowanie przesunięć fazowych, zużywając przy tym mniej mocy niż w innych tego typu zasilaczach.

Gorąco? Żaden problem!
Skoro ARX 1200 ma dostarczać tyle mocy, nic dziwnego, że odpowiednio szybciej nagrzewa się też sam zasilacz. Dlatego produkt Zalmana wykonano z materiałów mających zapewnić ochronę przed wysokimi temperaturami, ale także przed zwarciem, przeciążeniem, zbyt niskim lub wysokim napięciem, przeciążeniem oraz zabezpieczenie nadprądowe.

Tak się powinno pracować
Pobór sporych ilości energii niesie za sobą konieczność  sprawnego chłodzenia zasilacza. W wielu przypadkach właściwa praca wentylatora odbywa się kosztem jego niskiej kultury pracy. Dlatego też w ARX 120 zastosowano wentylator 135 mm, określany przez producenta jako „ultra-cichy”. Swoje w aspekcie dobrego chłodzenia robi także modularne okablowanie, mające wpływ na lepszą cyrkulację powietrza wewnątrz obudowy.

Zasilacz ARX 1200 kosztuje 969 zł.

Cechy produktu:
– Moc: 1200 W
– Certyfikat sprawności: 80 Plus Platinum
– Sprawność – >94%
– Chłodzenie: wentylator 135 mm
– Zabezpieczenie: OCP, OPP, OTP, OVP, SCP, UVP
– Modularne okablowanie: tak
– Aktywny obwód PFC
– Częstotliwość: 50Hz ~ 60Hz
– Wymiary: 180 x 150 x 86 mm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *