Playseat Air Force: wzbij się w powietrze
15 grudzień 2015
Patent na stabilny ping w grze
15 grudzień 2015

5 zastosowań UPS-ów w Twoim domu

Zasilacze awaryjne są sprzętem niedocenianym. Mało kto wie o ich istnieniu, a jeśli już to kojarzone są one głównie ze sprzętem wyłącznie do użytku z komputerem. UPS-y mają jednak o wiele więcej przydatnych w codziennym życiu zastosowań.

Nieprzerwany monitoring


UPS przyda się osobom, które posiadają system monitoringu. Z zasilaczem awaryjnym będą one miały pewność, że dany materiał będzie się nagrywał nawet podczas chwilowych przerw w dostawie prądu, a ich mieszkanie będzie pod ciągła kontrolą.

Dostęp do internetu


Internet to w wielu domach najważniejszy element. A co w przypadku braku zasilania? Warto zastosować choćby taki zasilacz jak DC Secure Adapter 12V od PowerWalker, który pomimo niewielkich rozmiarów zapewni podtrzymanie pracy typowego routera nawet przez 3 godziny.

IMG_0158

System alarmowy


Ważnymi elementami domów są elektryczne bramy czy rolety antywłamaniowe, które często powiązane są z systemami alarmowymi. Podłączenie takiego systemu do UPS-a pozwoli uniknąć niemiłych sytuacji zablokowania bramy, ale także, a może przede wszystkim, zapewnić nieprzerwaną ochronę naszego domu.

Bezpieczeństwo


Do zasilacza awaryjnego można podpiąć także piec z instalacji gazowej. W tym przypadku UPS (z czystą sinusoidą) przyda się nie tylko do podtrzymania zasilania urządzenia, ale zapewni działanie przeciwprzepięciowe i zoptymalizuje działanie urządzenia zwiększając bezpieczeństwo instalacji.

VI600-800_SW_front

Zabezpieczony komputer


UPS wykorzystać można także jako ochronę dla naszego komputera. To najbardziej popularne zastosowanie tego typu urządzeń, które stanowić będzie dodatkową ochronę dla cennego sprzętu.

Co istotne zakup większego UPS-a powoduje, że możemy podpiąć do niego kilka sprzętów w mieszkaniu, zapewniając nie tylko podtrzymanie ich działania przy zaniku prądu, ale także będzie stanowiło dla nich ochronę przeciwprzepięciową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *