Mad Catz prezentuje nowe modele słuchawek
22 wrzesień 2016
JAM: Dynamit dla wielbicieli muzyki
23 wrzesień 2016

Kamery samochodowe sposobem na nieuczciwych kierowców?

Czy kamera samochodowa to gadżet, na który mogą pozwolić sobie tylko majętni kierowcy? Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że taka kamera potrafi uchronić przed stratą znacznie większej sumy pieniędzy i – co znacznie ważniejsze – zaoszczędzić nam sporo nerwów.

Nawet jeśli ktoś jest pewny własnych umiejętności, nadal musi liczyć się z tym, że to inny kierowca spowoduje wypadek. Co więcej, winowajca może później rzucać pod naszym adresem fałszywymi oskarżeniami. W takiej sytuacji kamera samochodowa dostarcza niezbędnych dowodów świadczących o naszej niewinności.

stluczka

Gdy życie niektórym niemiłe…

Wielu tego typu kierowców kłamie, licząc, że po prostu uda im się uniknąć konsekwencji. Są jednak osoby, które są w stanie zaryzykować własne zdrowie i życie tylko po to, by wyłudzić odszkodowanie. Potrafią specjalnie upozorować wypadek np. na tak zwaną „stłuczkę”, by później żądać zadośćuczynienia. Wideorejestratory chronią przed takimi delikwentami – zwłaszcza, iż kamera dostarcza nie tylko obraz, ale też informację z jaką prędkością poruszaliśmy się samochodem w momencie wypadku.

Nieuważnych kierowców nie brak

Wideorejestrator przeważnie przestaje nagrywać wraz z wyłączeniem silnika auta. Jednak niektóre kamery, takie jak np.LS470W czy LS470W+, posiadają tryb parkingowy. Pozwala on nie tylko nagrać wandali, którzy dla „zabawy” zarysowują lakier lub przebijają opony auta, ale przede wszystkim zarejestrować nieuważnych kierowców, niepotrafiących sprawnie parkować samochodu.

Żadna droga nam niestraszna

Kamery samochodowe, jak ma to miejsce w przypadku modeli od DOD, wyposażone są w moduł GPS. Za jego pośrednictwem kierowca otrzymuje dokładne informacje o trasie, co pozwali odnaleźć się mu nawet w rejonach, w których przebywa po raz pierwszy. Analizując dane z GPS, użytkownik może porównać czas potrzebny do pokonania trasy oraz średnią prędkość z jaką to zrobił i wybrać najbardziej optymalną dla siebie drogę.

gps-dod

Przezorny…

Ktoś może jednak zadać sobie pytanie: jaka jest szansa, że stanę się ofiarą takich zajść? To samo można przecież napisać o ubezpieczeniu, którego zasadności posiadania nikt prawie nie podważa. Tak samo wideorejestrator – każdy z nas byłby szczęśliwy, nie musząc nigdy skorzystać z niektórych jego funkcji. Gdy już jednak dojdzie do nieszczęścia, wtedy lepiej nie żałować, że nie zrobiło się wszystkiego, by się przed nim zabezpieczyć.

Wideo z wypadków zarejestrowanych kamerą samochodową.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *