Asustor podpowiada, jak chronić pliki
27 lipiec 2017
PowerWalker: jeszcze lepsza ochrona urządzeń elektrycznych
31 lipiec 2017

Wideorejestrator LS475W+: jakość plus bezpieczeństwo

Wideorejestrator to narzędzie pomagające m.in. zidentyfikować kierowcę, który doprowadził do wypadku i uciekł z miejsca zdarzenia. By właściwie uchwycić odjeżdżającego delikwenta, potrzebna jest kamera nagrywająca obraz w wysokiej jakości. Zdaniem DOD właśnie taki jest wideorejestrator  LS475W+.

Często bowiem samochody poruszają się zbyt szybko i np. ich tablice rejestracyjne są ledwie widoczne. W LS475W+ zapobiec temu ma funkcja redukcji rozmycia obrazu. Do tego dochodzi też system optyki złożony z sześciu soczewek, przekładający się na wyraźny, niezdeformowany obraz.

LS475W+(EN)_01-1

Przeciw oszczercom
Mimo, iż domyślnie LS475W+ nagrywa w trybie pętli, przy zderzeniu z innym obiektem nagrany film jest natychmiast zabezpieczony. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić, czy moment, w którym doszło do wypadku, nie został nadpisany. Prócz tego właściciel kamery może zapisać także i inne fragmenty, zupełnie niezwiązane z drogowymi nieszczęściami.

Zmiany na plus
Czym różni się LS475W+ w stosunku do modelu bez plusa? Przede wszystkim filtrem polaryzacyjnym, który redukuje prześwietlenia, odbłyski od szyby i pogłębia intensywność barw. LS475W+ może pochwalić się też większym wyświetlaczem 3”, a także pojemniejszą baterią. Dodatkowym rozwiązaniem chroniącym kamerę przed zbyt częstym wyczerpywaniem się mocy jest fakt, iż urządzenie samo przestaje nagrywać zaraz po wyłączeniu silnika auta.

Na każde warunki
Sercem kamery jest nowy sensor SONY STARVIS CMOS, pozwalający na osiągnięcie ISO na poziomie do 12800. Im wyższy poziom ISO, tym urządzenie radzi sobie lepiej w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Warto też wspomnieć o technologii WDR, stworzonej z myślą o nagrywaniu w nocy. O dobrą jakość filmu rejestrowanego po zmroku ma zadbać również bardzo jasny obiektyw f/1.6.

Strach parkować? Już nie!
Ważną funkcją w LS475W+ jest tryb parkowania. Pracując w tym trybie kamera uruchamia się w chwili wykrycia ruchu przed zaparkowanym autem. W ten sposób urządzenie dostarcza dowód przeciwko uszkadzającym samochód chuliganom lub nieuważnemu kierowcy, który w trakcie cofania spowodował stłuczkę.

LS475W+(EN)_10

Odpowiedzialna jazda
Nowością w przypadku ostatnich modeli DOD jest aktualizowana co 2-3 miesiące baza fotoradarów. Użytkownik otrzymuje informacje o lokalizacji takich kamer i może z wyprzedzeniem zareagować, dostosowując prędkość do obowiązujących ograniczeń.

Wideorejestrator LS475W+ kosztuje około 1100 zł.

Dane techniczne:

·  Sensor: SONY STARVIS CMOS
·  Dostępne rozdzielczości: 1920×1080@60fps
·  Filtr polaryzacyjny
·  Format nagranych filmów: MOV
·  Czułość ISO: do 12800
· Przesłona: f/1.6
·  Wyświetlacz: 3” 16:9 TFT LCD
·  Szerokość kąta widzenia: 145o
·  Audio: wbudowany mikrofon i głośnik
·  Bateria: litowa 3.7V 900mAH
·  Kompatybilny z kartą Micro SDHC/SDXC Class 10 (128 GB)/wymaga karty pamięci Micro SD
·  Wymiary: 112 x 71.9 x 36.4 mm
·  Moc wejściowa: 5V 1A
·  Temperatura pracy: -20°C~65°C

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *