Delock: adapter audio z portem USB
29 marzec 2019
AVerMedia zaprasza na TwitchCon Europe 2019
10 kwiecień 2019

Organizujesz duże LAN Party? To urządzenie może się przydać

BCCHardware to zagraniczny portal technologiczny corocznie organizujący imprezę LAN-ową dla sporej ilości graczy. Dzięki ich doświadczeniu i pomysłowości potencjał urządzeń typu NAS wpłynął pozytywnie na organizację całego wydarzenia.

 

Portal bcchardware.com to kanadyjski serwis technologiczny publikujący nie tylko sporą dawkę informacji prasowych, ich specjalnością są również wnikliwe testy sprzętu. W swoim rodzinnym mieście corocznie organizują dużą imprezę dla graczy. Entuzjaści gamingu, korzystający zarówno z PC-tów, jak i konsol przyjeżdżają do miejscowości Vulcan, aby wziąć udział w LAN Party o wymownej nazwie VulcLAN.

AS5004T_R2

Wyzwanie organizacyjne

Każdy, kto miał okazję brać udział w LAN Party, wie że szybka i bezproblemowa wymiana informacji między komputerami, jest kluczem do sprawnej organizacji. Uczestnicy często potrzebują pobrać dodatkowe łatki, pliki instalacyjne, sterowniki i wiele więcej, celem najlepszego przygotowania do wspólnego grania. Nie zapominajmy, że dodatkową atrakcją może być choćby zapis wideo z poszczególnych potyczek zachowany do pliku lub udostępniony w sieci.

 

Przy sporej ilości komputerów podpiętych do jednej sieci oraz korzystających z jednego łącza wszystkie te czynności stają się pewnym wyzwaniem. Nie bagatelizujmy również ewentualnego narażenia bezpieczeństwa prywatnych informacji w przypadku, gdy pozwolimy na dostęp do własnych zasobów dyskowych większej grupie osób.

AS5004T_F

Rozwiązanie w zasięgu sieci

Organizatorzy VulcLAN potrzebowali solidnego rozwiązania, pozwalającego na jednoczesne udostępnianie plików dla sieci składającej się z 40 do 50 komputerów, przy zachowaniu zadowalającego poziomu zapisu i odczytu. Odpowiedzią na te potrzeby okazał się NAS Asustor AS5004T, wyposażony w dwurdzeniowy procesor Celeron oraz cztery dyski twarde skonfigurowane w systemie RAID 5. Nawet przy znacznym obciążeniu sieci konfiguracja ta zapewniała stabilną pracę i komfort, wpływając pozytywnie na odbiór całej imprezy.

 

Przy tak dużej ilości użytkowników instalujących łatki, sterowniki, kopiujących swoje profile gracza i nie tylko, potrzebowaliśmy solidnego rozwiązania jakim jest AS5004T, który ostatecznie przekroczył nasze oczekiwania„, powiedział  Benjamin „Zeus” Heide, redaktor naczelny BCCHardware.com.

 

Urządzenia NAS tym samym udowadniają swoją wszechstronność poza środowiskiem biurowym i korporacyjnym. Do czego możemy je wykorzystać zależy wyłącznie od naszej wyobraźni i potrzeby rozwiązywania bieżących wyzwań.

AS5004T_B

Źródło: Entrymedia, Asustor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *