4 mins read

INNO3D stawia graczy przed wyborem: GAMING OC X2 czy TWIN X2 OC RGB?

INNO3D jest znane z niestandardowych układów chłodzenia, często wykraczających możliwościami poza to, co oferują rozwiązania referencyjne. Firma przedstawiła dwa nowe układy chłodzące: GAMING OC X2 oraz TWIN X2 OC RGB. Wyjaśniamy czym się różnią i do jakich kart trafią.
Lista kart graficznych, które otrzymają nowe coolery jest już na starcie dość bogata. Obejmuje ona aż siedem kart graficznych, tak z serii GeForce RTX, jak i GeForce GTX. To interesujące uzupełnienie portfolio produktowego INNO3D.

RGB dla każdego
Pierwszy z nowych systemów chłodzenia to odpowiedź na potrzeby rynku – wielu graczy sięgających po nowe karty graficzne GeForce GTX generacji Turing oczekuje, że ich komputery będą mogły mienić się wielobarwnym podświetleniem LED RGB, podobnie jak w przypadku droższych konstrukcji. TWIN X2 OC RGB to system chłodzenia przeznaczony właśnie dla nich – graczy oszczędnych, ale też wymagających, także pod względem estetycznym.
Oczywiście, nowy system chłodzenia to nie tylko efektowne podświetlenie. Dwa, 90-milimetrowe wentylatory, wraz z dużym radiatorem i trzema ciepłowodami zapewniają znaczne możliwości chłodzące. Te natomiast można dobrze wykorzystać. Grubsze, 8-warstwowe płytki PCB oraz dodatkowe, 8-pinowe gniazdo zasilania obecne w kartach korzystających z TWIN X2 OC RGB wprost zachęcają do overclockingu. Ten system chłodzenia trafi do kart graficznych takich jak: GTX 1660 Ti TWIN X2 OC RGB, GTX 1660 TWIN X2 OC RGB, RTX 2060 SUPER TWIN X2 OC RGB oraz GTX 1660 SUPER TWIN X2 OC RGB. Co ważne dla posiadaczy kompaktowych obudów: nowy system chłodzenia (a więc i karty zeń korzystające) ma ledwie 22 cm długości.

Standardowa wydajność? Poproszę o więcej
W większości układów graficznych kryje się pewien zapas niewykorzystanej mocy obliczeniowej. Odblokowanie jej, za pomocą podniesienia częstotliwości pracy GPU, jest oczywiście możliwe. Pozostaje tylko kwestia odpowiedniego chłodzenia. Najnowszy cooler INNO3D Gaming OC X2 docenią właśnie miłośnicy podkręcania. Dwa 100-milimetrowe wentylatory zapewniają silny przepływ powietrza, owiewającego masywny radiator z czterema ciepłowodami. Rozpraszanie ciepła odbywa się tu dwukierunkowo, co pozwala na bardziej wydajne działanie całego systemu.
Dość powiedzieć, że gdyby rozprostować ciepłowody zawarte w nowym rozwiązaniu INNO3D, miałyby one niemal metr długości. To wszystko sprawia, że uzbrojone w system chłodzący Gaming OC X2 karty, mogą osiągać wyższe częstotliwości niż modele standardowe, nie ryzykując przy tym przegrzania. Co szczególnie istotne – ten układ chłodzenia, pomimo wydajności, nie należy do głośnych. Duże wentylatory mogą pracować na niższych obrotach niż ich mniejsi kuzyni, a tym samym generują mniej hałasu. Na początku system chłodzenia Gaming OC X2 trafi do kart: RTX 2060 SUPER GAMING OC X2 oraz RTX 2060 GAMING OC X2.

Co wybierzesz?
INNO3D daje aktualnie bardzo szeroki wybór dotyczący układów chłodzenia. Szczególnie ciekawie wygląda teraz oferta w średnim i wysokim segmencie, także za sprawą ostatnich premier.
Starszy menedżer produktu, Ken Wong, powiedział: „Nasza praca stała się łatwiejsza dzięki naszym popularnym stronom społecznościowym i forom na całym świecie, z których dowiadujemy się czego oczekują nasi lojalni fani. Zdecydowaliśmy się na ogromny podwójny wentylator o wielkości 10 cm dla Gaming OC X2, nawet dla kart RTX 2060 Super i poniżej. Fani chcieli również doświadczyć wielobarwnego RGB bez konieczności wydawania dużych pieniędzy na kartę graficzną INNO3D. W rezultacie narodził się TWIN X2 OC RGB ”.

Zdjęcia hi res (w przypadku problemu z otwarciem linku w przeglądarce Firefox, proszę skopiować hiperłącze i ręcznie wkleić do przeglądarki)
•    RTX 2060 SUPER GAMING OC X2
•    RTX 2060 SUPER TWIN X2 OC RGB
•    GTX 1660 SUPER TWIN X2 OC RGB
•    GTX 1660 SUPER TWIN X2
•    GTX 1660 SUPER COMPACT
•    RTX 2060 GAMING OC X2
•    RTX 2060 TWIN X2 OC RGB
•    GTX 1660 Ti TWIN X2 OC RGB
•    GTX 1660 TWIN X2 OC RGB