PowerWalker VFI CPG PF1 series
PowerWalker VFI CPG PF1 3/3 – trójfazowe zasilacze UPS o jednostkowym współczynniku mocy
10 listopad 2020
coolermaster
Premiera Cooler Master Pi Case 40 – praktyczna i wytrzymała obudowa dla Raspberry Pi 4
16 listopad 2020

Inno3D GeForce RTX 3080 i 3090 iChill Frostbite – tytani wydajności schłodzeni cieczą

inno3d

Szybkie, efektowne, ciche i… chłodne. Inno3D poszerza portfolio o karty RTX 30 w wersji z chłodzeniem Frostbite. Producent obiecuje o kilkanaście stopni niższe temperatury w porównaniu do wersji Founders. Do obiegu jako pierwsze trafią modele Inno3D GeForce RTX 3080 i RTX 3090 iChill Frostbite.

Tam, gdzie osiągi stoją na najwyższym poziomie, a na liście wspieranych technologii wszystkie są już odznaczone, producenci mogą rywalizować na innych polach. Firma Inno3D proponuje entuzjastom topowe modele kart graficznych z serii RTX 30 w wersjach z chłodzeniem wodnym iChill Frostbite. Wprowadzone w nim udoskonalenia względem projektu przygotowanego dla układów Turing mają zagwarantować znakomitą kulturę pracy i zdecydowanie niższe temperatury.

Pod obciążeniem karty graficzne Inno3D GeForce RTX 3080 i 3090 iChill Frostbite są, według pomiarów producenta, o 13 stopni chłodniejsze od modeli Founders. Taki wynik udało się osiągnąć m.in. dzięki optymalizacji przepływu wody. Blok zbudowany z czystej, niklowanej miedzi ma teraz grubość 5,5 milimetra. Poszczególne komponenty chłodzenia umieszczono bliżej siebie, redukując do jednego milimetra grubość termopadów.

 

Całość uzupełniają backplate z logo iChill, który ma zapobiegać odkształceniom płytki drukowanej oraz programowalne podświetlenie RGB. Jest ono zgodne z systemami producentów płyt głównych, takimi jak: Aura Sync, Mystic Light czy RGB Fusion. Pozwala to na synchronizację efektów świetlnych generowanych przez karty Inno3D GeForce RTX 3080 i 3090 iChill Frostbite z innymi komponentami PC. Powinno zatem być szybko i efektownie.

Pod względem zapotrzebowania na energię karty Inno3D GeForce RTX 3080 i 3090 iChill Frostbite nie różnią się od modeli z tradycyjnym chłodzeniem. Obie wymagają dwóch 8-pinowych wtyczek PCIe, a producent zaleca uzbrojenie się w zasilacze o mocy minimum 750 W. W porównaniu do chłodzonych powietrzem wersji iChill X4, karty są jednak bardziej kompaktowe. Na wysokość modele iChill Frostbite zajmują po dwa sloty, a ich długość wynosi 226 milimetrów.

 

Aktualnie producent pracuje nad dostępnością najnowszych konstrukcji. W regularnej sprzedaży karty Inno3D GeForce RTX 3080 i 3090 iChill Frostbite pojawią się w ciągu kilku najbliższych tygodni. Model RTX 3090 iChill Frostbite wyceniono na kwotę 8170 zł, zaś 3080 na 4085 zł.

Zdjęcia:

 

 

Dane techniczne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *