23 marzec 2018
Genesis zaprezentował mysz z sensorem PMW3330
28 marzec 2018

Ichill GeFroce GTX 1080 Ti X4 Ultra: bestia wśród kart

Ten rok będzie obfitować w świetne gry o oszałamiającej grafice. Niestety, piękna grafika to także wysokie wymagania sprzętowe. Inno3D przekonuje, że ich karta graficzna Ichill GeFroce GTX 108

W liczbach karta od Inno3D wygląda imponująco: GTX 1080 Ti X4 Ultra pracuje z częstotliwością 1607MHz i 1721 MHz w trybie Turbo, zaś w przypadku przepustowości pamięci mowa tu o wyniku na poziomie 11,4 Gbps. Wszystkie wspomniane parametry mają stanowić gwarancję doskonałej wydajności karty, która powinna poradzić sobie z nawet najbardziej wymagającymi grami. Nie powinno przy tym dziwić, że produkt ten oferuje także wsparcie dla VR. Warto przy tym dodać, że karta jest chroniona przez backplate HerculeZ.

Efektywne chłodzenie
Przy tak potężnym układzie karta musi posiadać odpowiednio efektywne i zaawansowane chłodzenie. Dlatego też produkt Inno3D wyposażono w systemy A.P.C.S. i P.D.C.S. – ten pierwszy odpowiada za utrzymanie jak najniższych temperatur w czasie wytężonej pracy, drugi zaś za odprowadzanie ciepła z GPU i pamięci, poprzez ciepłowody do aluminiowych płetw radiatora. Dodatkowo urządzenie wyposażono w cztery wentylatory, z czego jeden z nich jest ulokowany w ramach A.P.C.S. z boku karty.

Więcej, lepiej…
Pozostając w temacie chłodzenia: producent usprawnił ten element, wyposażając kartę w aż dziewięć ciepłowodów, zwiększając przy okazji powierzchnię aluminiowych płetw o 15% – ta ostatnia zmiana powinna przełożyć się na wzrost efektywności rozpraszania ciepła o 10%. Inno3D powiększył także o 150% miedzianą płytkę zakrywającą pamięć  GTX 1080 Ti X4 Ultra – tu użytkownik może spodziewać się wzrostu aż o 260 %, jeśli chodzi o absorpcję gorąca.

Praca zawsze pod kontrolą
Co ciekawe, o tym, z jaką intensywnością pracuje karta, poinformują użytkownika LED-owe wskaźniki. Kolor niebieski sygnalizuje pracę przy zwykłych programach, zielony włącza się przy grach o niskich wymaganiach sprzętowych, natomiast czerwony odpala się, gdy GTX 1080 Ti X4 Ultra działa na pełnych obrotach. W produkcie Inno3D wykorzystano także specjalny tryb IDLE – po jego włączeniu wirniki przestają się kręcić, a pobór mocy zostaje ograniczony do minimum.

Karta graficzna Ichill GeFroce GTX 1080 Ti X4 Ultra kosztuje około 4400 zł.

ichill

Dane techniczne:

 • Chłodzenie P.D.C.S. i A.P.C.S.
 • Taktowanie rdzenia w trybie boost [MHz]: 1721
 • Taktowanie rdzenia [MHz]: 1607
 • Złącza: HDMI 2.0 b, 3 x DisplayPort 1.4, dual-link  DVI-D
 • Ilość pamięci RAM: 11 GB
 • Rodzaj pamięci RAM: GDDR5X
 • Przepustowość pamięci: 11,4 Gbps
 • CUDA: 3584
 • Rekomendowana moc zasilacza: 600 W (6+8 pin)
 • Typ złącza: PCI-E 3.0 X16
 • Długość karty [mm]: 302,5

 

Źródło: Entrymedia, Inno3D

0 Ti X4 Ultra pozwoli cieszyć się każdą nową grą i to na najwyższych ustawieniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *