Jazda bez trzymanki z deską elektryczną od UGO
24 kwiecień 2018
Inno3D: kompaktowe chłodzenie GeForce GTX 1050 (1-slot Edition)
25 kwiecień 2018

Dom czy biuro? Aplikacje Asustor gotowe na każdą okazję

Już od pierwszych chwil uruchomienia urządzenia NAS marki Asustor dają możliwość instalacji kompleksowych zestawów aplikacji dla domu lub biura. Na czym polega różnica?

Asustor Data Master, czyli w skrócie ADM, zaprojektowano tak, aby ułatwić życie użytkownikom a także wykorzystać jak najlepiej potencjał tych urządzeń. Wdrożony pomysł polega na automatycznej instalacji potrzebnych programów w zależności od naszych potrzeb. Dzięki temu przede wszystkim nie musimy ręcznie instalować aplikacji za aplikacją, co gwarantuje oczywiście oszczędność cennego czasu. Do wyboru mamy dwa zestawy dostępnych narzędzi.

 

Coś dla domu…

Przy pierwszym uruchomieniu NAS-a, jedną z dwóch dostępnych opcji będzie zestaw Domowych Aplikacji (Home/Personal Applications). Jej wybór spowoduje instalację programów przydatnych głównie z perspektywy codziennych zadań i rozrywki. W ten sposób szczególną uwagę przyłożono do szerokiej funkcjonalności multimedialnej. Zainstalowane zostaną m.in.: SoundsGood, LooksGood i PhotoGallery, pozwalając na słuchanie muzyki, oglądanie filmów i przeglądanie zdjęć choćby za pośrednictwem telewizora podłączonego do sieci.

 

…i coś dla biura

Przy wyborze Biznesowych Aplikacji (Business Applications) do interface’u urządzenia NAS zostaną automatycznie dodane narzędzia napisane z myślą o różnych sposobach przechowywania informacji w chmurze. Za przykład może posłużyć DataSync kompatybilny z Dyskiem Google albo Dropbox. Nie zapomniano również o odpowiednim zabezpieczeniu antywirusowym, co przy synchronizacji z publicznymi usługami opartymi na chmurze ma gwarantować odpowiedni poziom bezpieczeństwa, ułatwiając tak zarządzanie naszymi zasobami.

 

Więcej funkcjonalności

Jednym z większych udogodnień gwarantowanych przez ADM jest automatyczny system aktualizacji poszczególnych aplikacji i całego systemu. Zalogowani użytkownicy mogą zobaczyć ilość dostępnych zmian dla każdego programu, jak również zaplanować cały proces aktualizacji. Jednocześnie, jeśli zajdzie taka konieczność, migracja danych pomiędzy urządzeniami Asustor jest równie łatwa, a rozwiązanie o nazwie Dr. Asustor trzyma zawsze rękę na pulsie, monitorując kondycję urządzenia. W przypadku znalezienia niepożądanych błędów otrzymamy stosowny komunikat i pomoc w ich usunięciu.

 

Źródło: Entrymedia, Asustorasustor 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *