image013 (7)
Cooler Master dodaje do oferty nowe risery PCIe 4.0
16 wrzesień 2021
image013 (6)
Premiera: Cooler Master MM730 i MM731 – piekielnie szybkie i superlekkie myszki dla graczy
16 wrzesień 2021

Cooler Master Pi Case 40 V2 – lepsze wrogiem dobrego

image004 (2)

Pi Case 40 V2 to nowa odsłona obudowy Cooler Master dla kieszonkowego PC Raspberry Pi 4. Producent wsłuchał się w głos użytkowników i wprowadził zmiany, które mają pomóc jeszcze lepiej wykorzystać potencjał „malinki”.

Cooler Master Pi Case 40 V2 wizualnie nawiązuje do pierwowzoru. Znów użytkownicy mają otrzymać obudowę odporną na czynniki zewnętrzne, wykonaną z wysokiej jakości tworzyw. Jej rdzeń stanowi aluminium, dzięki któremu ma ona skutecznie rozpraszać ciepło i pozwalać na OC zarówno CPU, jak i GPU. Wprowadzono jednocześnie kilka zmian, o które wnosiła społeczność.

Pierwszą z nich jest zachowanie oryginalnego układu wyprowadzeń GPIO. Ma to ułatwić skorzystanie z urządzeń, które wymagają trzech lub więcej PIN-ów rozmieszczonych zgodnie z układem na płytce. Z boku obudowy, pod osłoną wykonaną z TPU, znajduje się opis wyprowadzeń. Drugą zmianą w wersji V2 jest obecność w zestawie dodatkowego kabla połączeniowego. Jest to ukłon w stronę osób, które oczekują kompatybilności np. z nakładkami HAT.

Podobnie jak bazowa wersja, obudowa Cooler Master Pi Case 40 V2 oferuje łatwy dostęp do wszystkich interfejsów i opcję montażu do monitorów czy ścian przy pomocy uchwytów VESA. Jest ona także kompatybilna z oprogramowaniem Pi Tool, dzięki któremu można monitorować parametry pracy miniaturowego komputera, a także eksperymentować z częstotliwościami pracy czy mapowaniem wkomponowanego w nią przycisku zasilania.

Na razie nie wiadomo, kiedy obudowa Cooler Master Pi Case 40 V2 trafi do sprzedaży, ani jaka będzie jej cena.

Zdjęcia hi res do pobrania: https://coolermaster.egnyte.com/fl/j1Uxr9lT4t#folder-link/Pi%20Case%2040%20V2/Product%20Pictures%20(Sticker%20and%20Jumper)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *