uGo: szybki i wszędobylski samochód zdalnie sterowany
10 październik 2018
Asustor: rozwiązania dla domu i biura
12 październik 2018

Cooler Master: obudowa tworzona w ramach TUF Gaming Alliance

Cooler Master jest jedną z firm tworzących TUF (TUF Gaming Alliance) – grupę producentów, którzy budują wzajemnie kompatybilne i zbliżone stylistycznie urządzenia dla graczy, korzystające ze zgodnych systemów podświetlenia. Jednym z takich produktów jest obudowa Cooler Master MasterBox MB500 TUF Gaming Edition.

Producent zadbał o wysoki poziom kompatybilności z innymi urządzeniami z grupy TUF. Przede wszystkim obudowa Cooler Mastera umożliwia zainstalowanie karty graficznej o maksymalnej długości do 400 mm. Czy to dużo? To więcej niż kaliber dział pancernika Bismarck (380 mm). Nawet potężny GeForce RTX 2080 Ti jest wyraźnie krótszy (266,7 mm w wersji referencyjnej). Obudowa Cooler Master MB500 TUF Gaming Edition jest więc przygotowana na to, co mogą nam zgotować producenci kart graficznych w nadchodzących latach.

 

Jeżeli chcecie zamontować naprawdę potężny układ chłodzenia CPU – także nie ma problemu. W nowej obudowie Cooler Master zmieści się układ chłodzący o wysokości dochodzącej do 160 mm. Skoro o chłodzeniu mowa, to nie sposób pominąć możliwości rozbudowy całego systemu zajmującego się odprowadzaniem ciepła. W środku można zainstalować do sześciu wentylatorów 120 mm lub dwa radiatory chłodzenia wodnego: 120 mm z tyłu oraz 360 mm z przodu. Jakikolwiek więc CPU i GPU znajdzie się w środku, będzie miał bardzo dobre warunki termiczne do wytężonej pracy.

 

Obudowa skierowana jest do jednej z najbardziej wymagających grup użytkowników: graczy. Stylistycznie MB500 TUF Gaming Edition wpasowuje się w design innych urządzeń z grupy TUF znakomicie. Charakterystyczne cętki znajdują się w górnej części przedniego panelu, zaraz nad maskownicą skrywającą przednie wentylatory. Ten sam wzór można znaleźć z boku obudowy. Pokrywa on część bocznego, wykonanego z hartowanego szkła panelu, który pozwala zajrzeć do wnętrza MB500 TUF Gaming Edition. A jest co oglądać, bo już fabrycznie ten model obudowy posiada trzy wentylatory z podświetleniem LED RGB: dwa z przodu i jeden z tyłu, wszystkie trzy o średnicy 120 mm.

Obudowa MB500 TUF Gaming Edition została wyceniona na 350 zł.

 

Dane techniczne:

  • Płyty główne: ATX, Micro-ATX, Mini-ITX
  • Panel przedni: 3 x USB 3.0,2 x mini-jack
  • Maksymalna długość karty graficznej: 400 mm
  • 3 x wentylator 120 mm z podświetleniem LED RGB w zestawie
  • 6 x wentylator 120 mm maksymalnie (lub 3 x 120 mm i 2 x 140 mm)
  • Radiatory chłodzenia wodnego: do 360 mm z przodu, do 120 mm z tyłu
  • Maksymalna wysokość chłodzenia CPU: 160 mm
  • Wymiary: 494 x 211 x 475mm

 

Źródło: Entrymedia, Cooler Master

###

 

O Cooler Master
Cooler Master od ponad dwóch dekad dostarcza innowacyjne rozwiązania w zakresie chłodzenia urządzeń komputerowych. Wśród nich należy wyróżnić między innymi nowoczesne systemy chłodzenia: radiatory, wentylatory, a także obudowy, komponenty i inne akcesoria. Dzięki rozwojowi, profesjonalnej obsłudze i trosce o wysoką jakość produktów, Cooler Master stał się niekwestionowanym liderem w branży.

www.coolermaster.com lub FB

Kontakt dla mediów:

Piotr Poniecki
tel. 666 879 779
piotr.poniecki@entrymedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *