Obudowa Zalman K1 trafiła do sprzedaży
11 marzec 2019
Beznarzędziowe kieszenie w NAS-ach Asustor
14 marzec 2019

Asustor: nowa wersja oprogramowania dla NAS-ów

Wśród zmian między innymi wprowadzenie Snapshot Center, a więc części oprogramowania odpowiadającej za tworzenie tzw. migawek. Ale to nie jedyne zmiany jakie dotknęły oprogramowanie ADM.

 

Nową wersją oprogramowania ADM 3.3 Asustor jeszcze bardziej otwiera się na środowisko Linuxa. Wspomnianym już Snapshot Center można teraz wykonywać migawki dla partycji z systemem plików Btrfs znanych właśnie z części dystrybucji spod znaku pingwina. Łatwe przywracanie i wykonywanie migawek dla woluminów Btrfs, a także jednostek LUN iSCSI w celu skuteczniejszej ochrony danych to najważniejsza nowość w ADM 3.3.

files_explorer

Ale czym są tzw. migawki? To nic innego jak kopia danych z nośnika lub nośników w danym punkcie czasu wykonana na poziomie bloków. Różni się od tradycyjnego backupu właśnie kopią dokładnej struktury ułożenia danych. Migawki wykonane za pomocą Asustor ADM 3.3 są wykonywane błyskawicznie. W ten sposób integralność danych jest lepiej chroniona, a także pomaga zapobiegać zagubieniu lub uszkodzeniu ważnych danych.

snapshot_center

Tworzenie migawek może być zlecone ręcznie lub zaplanowane w określonych odstępach czasu. Migawki można tworzyć nawet co pięć minut. Oprogramowanie ADM 3.3 umożliwia zabezpieczenie konkretnych plików wewnątrz migawki w taki sposób, że nie zostaną one usunięte nawet jeśli sam plik migawki będzie skasowany. Aktualnie ADM 3.3. występuje w wersji Beta, jest jednakże funkcjonalnym oprogramowaniem.

btrfs

Źródło: Entrymedia, Asustor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *